Naprawa opon

Złapałeś kapcia? Nie wszystko stracone! Jedną z naszych specjalności jest naprawa opon w samochodach osobowych i dostawczych. Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym, dzięki któremu możemy naprawić uszkodzoną oponę szybko i sprawnie. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każde uszkodzenie podlega naprawie. W naszym zakładzie wulkanizacyjnym w Łodzi zawsze oceniamy, czy przeprowadzenie naprawy opon jest możliwe i przede wszystkim bezpieczne dla kierowcy.

Jakie uszkodzenia podlegają naprawie?

​Naprawie podlegają uszkodzenia czoła bieżnika – części opony, która ma kontakt z nawierzchnią. Najechanie na gwóźdź, wkręt lub inny szpiczasty przedmiot może zdarzyć się każdemu z nas, jednak należy pamiętać, aby nie wyciągać przedmiotu, na który najechaliśmy z opony! Choć niepożądany, najczęściej „siedzi” on ściśle w oponie, a jego wyjęcie może poskutkować niemal natychmiastowym zejściem powietrza. W takiej sytuacji należy ostrożnie i powoli dojechać do zakładu wulkanizacyjnego. Opona uszkodzona przez ostry przedmiot może zostać naprawiona, jeśli średnica dziury nie przekracza około 5 milimetrów. W takim wypadku zwykle wystarczy nałożyć specjalną, bardzo wytrzymałą łatę. Po takim zabiegu należy odczekać kilkanaście minut i znów można założyć oponę na felgę.

​Jakich uszkodzeń opony nie możemy naprawiać?

​Uszkodzeniami dyskwalifikującymi oponę z dalszego użytkowania są na przykład duże rozerwania powstałe na skutek wjechania w dziurę ze sporą prędkością. Takiej „wyrwy” w oponie nie da się skutecznie załatać, co niestety skutkuje koniecznością kupna nowej opony, a dokładniej dwóch opon, ponieważ ogumienie zawsze wymieniamy parami. Uszkodzeniami, których również nie da się naprawić, są uszkodzenia ścianek bocznych, wybrzuszenia lub nierówne zużycie bieżnika. To ostatnie zwykle spowodowane jest problemami z zawieszeniem, co skutkuje nierównomiernym kontaktem opony z nawierzchnią.

Serwis opon – Łódź Chojny

Jeśli posiadasz uszkodzone opony i nie jesteś pewny czy da się je naprawić, zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem opon. Nasz wykwalifikowany personel dokładnie sprawdzi, czy ewentualna naprawa jest możliwa i opłacalna dla właściciela. Otrzymasz więc od nas jasną i precyzyjną odpowiedź na swoje wątpliwości, dzięki czemu będziesz mógł podjąć świadomą decyzję. Czekamy na Ciebie w naszym serwisie opon zlokalizowanym na łódzkim osiedlu Chojny. Z naszych kompleksowych usług korzystają zarówno klienci z Łodzi, jak również okolicznych miejscowości. Ich zaufanie jest dla nas powodem do dumy i ciągłego doskonalenia umiejętności, dzięki czemu możemy oferować coraz szerszy zakres usług idealnie dopasowany do potrzeb odwiedzających nas klientów.