Naprawa opon

     Złapałeś kapcia? Nie wszystko stracone! Jedną z naszych specjalności jest naprawa opon w samochodach osobowych i dostawczych. Dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym, dzięki któremu możemy naprawić uszkodzoną oponę. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każde uszkodzenie podlega naprawie. W naszym zakładzie wulkanizacyjnym w Łodzi, zawsze oceniamy, czy przeprowadzenie naprawy opon jest możliwe i przede wszystkim bezpieczne dla kierowcy.

Jakie uszkodzenia podlegają naprawie?

     Naprawie przede wszystkim podlegają uszkodzenia czoła bieżnika – części opony, która ma kontakt z nawierzchnią. Najechanie na gwóźdź, wkręt lub inny szpiczasty przedmiot może zdarzyć się każdemu z nas, jednak należy pamiętać, aby nie wyciągać ciała obcego z opony! Ciało obce, choć niepożądane, zwykle siedzi ścisło w oponie, a jego wyjęcie może poskutkować niemal natychmiastowym zejściem powietrza z opony. Należy ostrożnie i powoli dojechać do zakładu wulkanizacyjnego. Opona uszkodzona w taki sposób zwykle bez problemów może zostać naprawiona, jeśli średnica dziury nie przekracza około 5 milimetrów. W takim wypadku zwykle wystarczy nałożyć specjalną, bardzo wytrzymałą łatę. Po takim zabiegu należy odczekać kilkanaście minut i znów można założyć oponę na felgę.

Jakich uszkodzeń opony nie możemy naprawiać?

     Uszkodzeniami dyskwalifikującymi oponę z dalszego użytkowania są na przykład duże rozerwania powstałe na skutek wjechania w dziurę ze sporą prędkością. Takiej „wyrwy” w oponie nie da się skutecznie zalatać, co niestety skutkuje konicznością kupna nowej opony, a dokładniej dwóch opon, ponieważ ogumienie zawsze wymieniamy parami. Uszkodzeniami, których również nie da się naprawić, są uszkodzenia ścianek bocznych, wybrzuszenia lub nierówne zużycie bieżnika. To ostatnie zwykle spowodowane jest problemami z zawieszeniem, co skutkuje nierównomiernym kontaktem opony z nawierzchnią.

ZADZWOŃ DO NAS!
NASZ EMAIL!
GODZINY OTWARCIA:

Pn - Pt 8.00 - 18.00

PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA!
NASZE USŁUGI:
  • Wymiana opon

  • Komputerowe wyważanie kół

  • Sprzedaż opon nowych i używanych

  • Sprzedaż opon bieżnikowanych

  • Sprzedaż felg

  • Naprawa opon

  • Utylizacja opon

ODWIEDŹ NAS!

ul. Kolumny 122/128

93-610 Łódź Chojny

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2020 by Wulkanizacja Chojny