Sprzedaż felg – Łódź

Czasem można spotkać się z opinią, że dla mężczyzn felgi są tym, czym buty dla kobiet. Śmiało możemy stwierdzić, że… coś w tym jest! Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, prowadzimy sprzedaż felg aluminiowych i stalowych znanych, cenionych na całym świecie producentów takich, jak Japan Racing i Concaver Wheels. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem pierwszej z wymienionych marek – dysponujemy wieloma wzorami, ponadto często organizujemy promocje. Możesz u nas zamówić felgi w rozmiarze od 15 do 20 cali – skontaktuj się z naszym serwisem opon w Łodzi, aby dowiedzieć się więcej!

Stylowo czy wyczynowo?

Felgi aluminiowe, podobnie jak opony, powinny być dobrane do zastosowania i charakteru samochodu. Od wielu lat sporą popularnością cieszą się duże obręcze, które w połączeniu z obniżonym zawieszeniem mogą zupełnie odmienić wygląd samochodu. Na dużą felgę zwykle zakładane są szersze od fabrycznych opony. Dzięki większej powierzchni kontaktu z nawierzchnią właściwości jezdne samochodu mogą ulec poprawie. Trwałość i waga felg odgrywa zaś niebagatelną rolę w przypadku zastosowań sportowych, na przykład w driftingu lub time-attackach. Wielogodzinna jazda po torze stanowi dla nich spore wyzwanie, a obciążenia, jakim są poddawane, raczej nigdy nie występują podczas jazdy w ruchu ulicznym. Z tego powodu zawsze należy rozważyć zakup odpowiednich do tego zastosowania felg.

Oznaczenia felg

Przy wyborze felg do samochodu pod uwagę brane są różne parametry. Do podstawowych należy średnica czy szerokość między rantami. Jednak niezwykle istotnym oznaczeniem jest także ET, czyli ostawienie felgi od rantu zewnętrznego, które zazwyczaj waha się między 60, 30 i 25. Im niższa wartość, tym felga bardziej wystaje na zewnątrz. Nie należy jednak zbytnio przesadzać z poszerzaniem rozstawu kół, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na komfort jazdy.

Inne istotne parametry to:

  • maksymalny nacisk w kg – ile dane koło może przyjąć masy pojazdu,

  • PCD – rozstaw śrub związany z liczbą otworów montażowych,

  • J lub JJ – profil kołnierza felgi, do samochodów osobowych lub terenowych 4x4,

  • otwór centrujący – może być idealnie dopasowany do piasty w samochodzie lub większy – ten drugi można dostosować za pomocą kołnierzy centrujących.