Sprzedaż felg – Łódź
Czasem można spotkać się z opinią, że dla mężczyzn felgi są tym, czym buty dla kobiet. Śmiało możemy stwierdzić, że… coś w tym jest! Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, prowadzimy sprzedaż felg aluminiowych i stalowych znanych, cenionych na całym świecie producentów takich, jak Japan Racing i Concaver Wheels. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem pierwszej z wymienionych marek – dysponujemy wieloma wzorami, ponadto często organizujemy promocje. Możesz u nas zamówić felgi w rozmiarze od 15 do 20 cali – skontaktuj się z naszym serwisem opon w Łodzi, aby dowiedzieć się więcej!
Felgi aluminiowe czy stalowe?
Wieloletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży felg nauczyło nas, że klienci często mają dylemat czy wybrać felgi aluminiowe, czy stalowe. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój samochód prezentował się estetycznie, powinieneś wybrać felgi aluminiowe. Wykonane są z lekkich stopów aluminium i dostępne w szerokiej palecie wzorów i kolorów. Ponadto są łatwiejsze w czyszczeniu oraz regeneracji od felg stalowych. Tego typu cechy zawdzięczają wysokiej elastyczności i podatności na formowanie. Inną istotną zaletą felg aluminiowych jest odporność na korozję, sól oraz chemikalia leżące na drodze. Jeżeli więc Twój samochód jest intensywnie eksploatowany na trasach, to wybierając alufelgi dłużej będziesz mógł cieszyć się dobrym stanem wizualnym felg.
Felgi stalowe to produkt dla osób, którzy nie przykładają dużej wagi do ogólnego wyglądu auta, natomiast zależy im na trwałości i solidności. Felgi stalowe nie ulegają łatwo odkształceniom i są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ich największą zaletą jest jednak niższa cena w porównaniu do felg aluminiowych. Felgi stalowe kosztują w granicach od 100 do 200 złotych, tymczasem cena felg aluminiowych może być nawet trzykrotnie wyższa, w zależności od konkretnego modelu. Sprzedaż felg nie ma przed nami tajemnic! W naszej firmie w Łodzi pomożemy Ci w wyborze produktu dopasowanego do Twoich oczekiwań i budżetu.
Stylowo czy wyczynowo?
Felgi aluminiowe, podobnie jak opony, powinny być dobrane do zastosowania i charakteru samochodu. Od wielu lat sporą popularnością cieszą się duże obręcze, które w połączeniu z obniżonym zawieszeniem mogą zupełnie odmienić wygląd auta. Na dużą felgę zwykle zakładane są szersze od fabrycznych opony. Dzięki większej powierzchni kontaktu z nawierzchnią właściwości jezdne samochodu mogą ulec poprawie. Trwałość i waga felg odgrywa zaś niebagatelną rolę w przypadku zastosowań sportowych, na przykład w driftingu lub time-attackach. Wielogodzinna jazda po torze stanowi dla nich spore wyzwanie, a obciążenia, jakim są poddawane, raczej nigdy nie występują podczas jazdy w ruchu ulicznym. Z tego powodu zawsze należy rozważyć zakup odpowiednich do tego zastosowania felg.
Oznaczenia felg
Przy wyborze felg do samochodu pod uwagę brane są różne parametry. Do podstawowych należy średnica czy szerokość między rantami. Jednak niezwykle istotnym oznaczeniem jest także ET, czyli ostawienie felgi od rantu zewnętrznego, które zazwyczaj waha się między 60, 30 i 25. Im niższa wartość, tym felga bardziej wystaje na zewnątrz. Nie należy jednak zbytnio przesadzać z poszerzaniem rozstawu kół, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na komfort jazdy.
Inne istotne parametry to:
- maksymalny nacisk w kg – ile dane koło może przyjąć masy pojazdu,
- PCD – rozstaw śrub związany z liczbą otworów montażowych,
- J lub JJ – profil kołnierza felgi, do samochodów osobowych lub terenowych 4 x 4,
- otwór centrujący – może być idealnie dopasowany do piasty w samochodzie lub większy – ten drugi można dostosować za pomocą kołnierzy centrujących.